Контактна інформація: моб.+380(67)783-18-52, +380(67)370-22-11, тел/факс (0382)795-801, info@birzha.km.ua

УЕБ застосувала санкції до учасників-порушників правил торгів за напрямком «Необроблена деревина»

28.06.2024

Дотримання чинного законодавства, правил біржової торгівлі, вимог нормативно-правових документів — є головними засадами роботи Української енергетичної біржі. Тому, біржа здійснює постійний моніторинг виконання учасниками торгів своїх зобов’язань за укладеними договорами, відповідно до правил біржі та регламенту.

Рішенням від 26 червня поточного року Біржовий комітет прийняв рішення про застосування санкцій до одинадцяти учасників, які брали учать у торгах в секції «Необроблена деревина та пиломатеріали», зокрема через порушення регламенту, та зобов’язання з виконання біржової угоди та укладення договору купівлі-продажу необробленої деревини за результатами біржових торгів, що відбулися 30 листопада, 8, 14 грудня 2023 року, 24 січня, 1, 9, 12, 16 лютого, 7 червня 2024 року.

До учасників-порушників застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу. До одного учасника-порушника застосовано санкцію у вигляді утримання гарантійнго внеску. Також до трьох учасників застосовано адміністративну санкцію у вигляді зупинки допуску до біржових торгів (аукціонів) з продажу, які будуть ініційовані учасниками Хмельницької та Київської областей відповідно, терміном на 1 місяць.

Біржовий комітет наголошує, що застосування санкцій є вимушеною мірою для забезпечення відкритості, прозорості та конкуренції торгів. Для недопущення виникнення подібних ситуацій у майбутньому усім учасникам необхідно суворо дотримуватися зобов’язань за укладеними договорами.