Блог
Чи можна орендувати держмайно без аукціону у Прозоро.Продажі?
Законом “Про оренду державного та комунального майна” визначено 2 типи об'єктів, що можуть передаватися в оренду:
- “Перший тип” - майно, що передається в оренду ЛИШЕ на електронних орендарів. Такі об'єкти мають конкретне цільове призначення і орендар не може аукціонах ProZorro.Sale;
- “Другий тип” - майно, що передається БЕЗ аукціону пільговим категоріям використовувати його по - іншому.
Орендувати майно “другого типу” можуть бюджетні організації, органи місцевого самоврядування, громадські організації, органи державної влади, музеї, заклади освіти тощо. Відповідно до нового Порядку передачі державного та комунального майна в оренду, орендарі, що можуть отримати майно в оренду без проведення аукціону, поділені на 2 групи.
Для орендарів першої групи розроблена “Форма 2.0”:оренда держмайна бюджетними, міжнародними, дипломатичними установами. Хто ж підпадає під статус “потенційних орендарів” першої групи? Сюди входять:
- релігійні організації;
- Пенсійний фонд України та його органи;
- органи державної влади та органів місцевого самоврядування; інші установи та організації діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів;
- дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних міжурядових організацій України. Орендарі першої групи мають право орендувати майно на пдставі поданої ними заяви.У випадку, коли на один об'єкт подано кілька заяв, рішення про те, яку з них задовольнити першочергово, приймається у адміністративному порядку.
Для орендарів другої групи розроблена “Форма 2.1”: оренда держмайна музеями, громадськими організаціями тощо. Друга група потенційних орендарів:
- громадськіорганіації у сері культури та мистецтв;
- громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів;
- реабілітаційні установи дя осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ;
- заклади освіти(крім державних та комунальних);
- музеї;
- видавництва та підприємства книгорозповсюдження(крім тих, що засновані як державні чи комунальні).
У випадку, коли на обєкт претендуватимуть 2 і більше потенційних орендаря, для визначення того, з ким буде укладений договір оренди, буде використано одну з наступних процедур:
- конкурс нецінових пропозицій за скоринговою системою оцінки діяльності потенційного орендаря;
- принцип першості поданої заяви;
- розкриття закритих цінових пропозицій від потенційних орендарів, які зацікавлені в отриманні приміщень для здійснення визначеного законом “пільгового” виду діяльності.